cerma775

!:.AKTUALITY.:!

První závod Nova cup 10.4. 2010

První závod Nova cup
Čuss, tak už mám konečně za sebou první závod po přestupu do vyšší kubatůry, závod jsem jel v Bělé pod Bezdězem, byl to 1 letošní závod Nova cupu. Jel jsem ve třídě 13-18 let celkem nás bylo 34 jezdců.

Když jsme ráno přijeli, tak mě šel táta rychle přihlásit protože bylo půl osmé a trening byl od osmy. Já jsem se mezi tím oblékl do dresu a postavil stan.
Při prvním treningu jsem neměl s ničím problémy, seznámil jsem se s tratí a bylo to v pohodě. V kvalifikaci jsem vystartoval kolem 6.místa, pomalu jsem se probojoval až na 4. místo, a už jsem si jel jen tak v pohodě, v posledním kole jsem si to sice málem "posral", protože jsem si zašlápl motorku v jedné ze zátáček ale nakonec z toho bylo 4.místo.
   V prvním závodě jsem nemohl nastartovat motorku, a tak jsem odjízděl ze startu poslední:(
Ještě ve třetí zatáčce jsem je dojel a dostal se asi na 15 místo, pak už to šlo jeden po druhým až na 7.místo s kterým jsem byl dost spokojený.
Ve druhém závodě jsem vystartoval kolem 8.místa půlku závodu jsem jel na 5.míst, ale to jen do té doby než mě začaly docházet síly, a dojel mě první jezdec z 85sátek. Já už jsem opravdu nemohl, a když mě předjížděl tak jsem to nedobrzdil do zatáčky, vjel jsem do nahrabaného písku a zašlapl si motorku. Když jsem jí začal startovat, vůbec jsem neměl sílu a tak jsme ji nemohl nakopnout. Než jsem ji nakopl předjelo mě asi 15 jezdců, rychle jsem vypálil, předjel jsem pár jezdců a nakonec to stačilo na 13.místo.

Celkově jsem skončil na 11.místě s celkovým počtem 42 bodů. Můj výsledek mohl být sice daleko lepší, ale i tak jsem velmi spokojen se svým umístěním v prvním závodě této sezóny.